CORAZU’nun Dönüşü!

Corazu benim ilk göz ağrım. Bunun sebebi elimdeki 2 projemin de birleşmiş hali olması. Bundan önceki kişisel blogum tum888.com evrile evrile sosyal medya danışmanlığı üzerine bir hal alınca, aynı zamanda dijital pazarlama blogu olunca kişisel kısımdan çıkıp biraz profesyonel bir bloga dönüştü. Bununla birlikte Corazu gibi tam anlamıyla dijital pazarlama ajansı olan bese.biz’de daha güzel bir domaine geçme isteğiyle birlikte sonlandırıldı.

Şu an bu iki proje Corazu.com olarak birleşti. Blog kısmı tum888.com’a, ajans kısmı ise bese.biz’e ait aslında.

Baya bir süredir atıl olarak duran Corazu’yu iki gündür canlandırmaya çalışıyorum. Hizmet sayfası olarak sadece SEO sayfası yayındaydı, iki gün içinde ek olarak ASO, SEM, SMM, Lokal SEO sayfalarını da hazırladım. Daha 2-3 sayfa daha var. Influencer Marketing ve İçerik Pazarlaması sayfalarını da ekleyeceğim. Sonrasında da internet sitesi kurulumu, e-ticaret sitesi kurulumu sayfalarını ekleyeceğim ve sitenin mağaza kısmına da eklemem gerekiyor, onlar sabit fiyatlı oluyor genelde. Ek özellik çıkarsa zaten ek ödeme olarak alıyorum.

Blog kısmını canlandırmam gerektiğini fark ettim. İçerik siparişlerini verdim, kendim daha iyi yazacağımı düşündüklerimin de başlıklarını vs. her şeyi hazırlıyorum. Boş bir vaktimde 3-4 bin kelime yazacağım gibi duruyor.

corazu.com/seo sayfasını blogun kategori sayfası yaptım, etkileşim o sayfalarda daha fazla oluyor. SEO açısından daha mantıklı bir karar aldım.

Hız ayarları vs.

Bu gece bu kısımla uğraştım.

Mobil de 58 ama sonunda iyi bir hale geldi.Kendim mobilden gizliden girince gayet hızlı açılıyor.Pagespeed’e çok takılmıyorum, en doğru sonucu https://tools.pingdom.com/ veriyor.Temel işlemler:

  1. Cloudflare
  2. Wp Rocket + manuel oluşturduğum critical css (https://pegasaas.com/critical-path-css-generator/)
  3. Görsel optimizasyonu, lazyload ve webp için WordPress Jetpack.

Bazı görseller yamuldu smush, resmush, shortpixel derken ama onları revize edeceğim.

Tavsiyem direkt Jetpack kurmanız.

Genel olarak iyi oldu.

Bu da 25 kişi aynı anda girerse ne olur onu gözlemlemek için kullandığım stress test. Linkini bırakıyorum lazım olur:

https://loadimpact.com/

Yorum Yap