seyir defteri

Lead sayfası hazırlayıp reklam vermek

Bugün performans pazarlaması adına güzel bir tecrübe edindim. İlk defa tamamen form doldurma üzerine bir sayfa hazırlayıp ona reklam verdim.

Sayfanın tasarımı genel olarak bakınca çok basit. Etkileyici yazılar tamamen, ürün nedir, neden ihtiyacınız var, neden bu ihtiyacı BİZ karşılarız, müşteri yorumları ve bir CTA. Bizim durumumuzda bu iletişim formu üzerinden “teklif al” dönüşümüne yönlendirmekti.

Sayfa baya iyi oldu, form iyi çalışıyor, dönüşüm ölçümü için Tag Manager bağlantısı yapıldı. Reklamlar hazırlandı ve yayında.

Bugün akşam üstü yayınlamaya başladığımız için pek tık veya görüntülenme alamadık ama yarın muhtemelen etkisini görebiliriz. Günlük 1 tane dönüşümü yoktu bu sitenin. Kelimelerde ilk sayfadayız ama böyle bir durum var.

Bakalım, dönüşümleri ne kadar artırabiliriz.

TBM ortalama 0,90-1₺ arasında. Anahtar kelime planlayıcı, aylık 90 tık veriyor 100₺ aylık bütçeye. Aslında hiç bir şey değil.

Belirli bir süre üstte kalırsak zaten branding olarak da organik sıralamalara yansıyacaktır.

Bütçemiz şimdilik, aylık 300₺ ve dönemsel bile problemsiz bir şekilde yetecektir diye düşünüyorum.

Yakın zamanda da iyi ulusal haber sitelerinden de tanıtım alınacak. Hem lead sayfasına eklenir, hem de sitenin anasayfasına eklenir.

SEO + marka olarak her türlü fayda sağlar. Ana kelimede 3. sıradayız, Hürriyet’ten alınacak 1 tane tanıtım yazısı bile 1. sıraya oturtabilir.

Önümüz açık.

Yorum Yap