seyir defteri

Şu an ne yapıyorum?

Şu an tamamen bir projeye odaklanmış değilim genel olarak boşluğum çıktığı anda farklı birkaç projeye bakmadan duramıyorum.

Birkaç gün önce yeni bir girişimimin altyapısını, temellerini atarken baya sabah 9 gece 12-1 siteyle uğraştım. İç yapılandırmaları, tasarımsal düzenlemeler, rakip analizi vs. bunlarla uğraştım. Bunları tamamlayınca da sadece içerikleri sipariş etmem gerekliydi.

Binlerce kelime marka sayfası için içerik sipariş ettikten sonra verdiğim grafik siparişleri elime ulaştı. Bunları siteye ekleyip cross-platform testleri yaparak sitenin tüm platformlarda ve çözünürlüklerde fonksiyonel ve tasarımsal olarak incelemesini yaptım. Güzeldi, bir problem çıkmadı. Ufak sorunlar vardı ama kolayca çözdüm.

Bunlar bittikten sonra da birazcık müşterilerimin sitelerine baktım, ekstra yapılabilecek şeyler olmadığı için DeepCrawl ile teknik analiz yapıp geri kalan işlerime bakındım.

Sonra bu blogu biraz aktif tutmak istiyordum, güzel bir temayla birlikte teknik problemleri düzelttim yine. Şu an burası da sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Yakın zamanda İçerikly’nin arayüzünü tamamen yenilemeyi düşünüyorum, ona ağırlık vereceğim. Bir de sipariş altyapısının çok problem çıkarmasından dolayı farklı bir şeyler deneyeceğim. Aklımda WooCommerce ile bir şeyler yapmak var. Muhtemelen 1-2 günümü alabilir.

Onun dışında, yeni projemle ilgilenmek istiyorum. Para kazandırma fikri değil de zorlayıcı bir kategoride, zor kelimelerde sıralamaya girme işi benim için biraz kendimle yarış gibi bir şey olacak. Bu konudaki bilgimi geliştirmek için en güzel yöntem tabiki farklı farklı kategorilerde SEO yapmak.

Aynı zamanda bugün bir abimin bir fikri var. Yakın zamanda güzel bir e-ticaret sitesi açacağım gibi duruyor. ROI hesaplamam gerekli. Ancak en minimum şeyde hesaplasam bile günlük 750₺ bütçe ve %2 dönüşüm ile aylık 6 haneli cirolara çok rahat ulaşılabiliyor.

Aklıma yatan bir proje daha, eğer hesaplamalarım doğruysa, vaktimin büyük bir kısmını buraya ayırabilirim. Kim bilir belki güzel bir şey için buraya not düşmüşümdür.

Yorum Yap