WooCommerce Hesabım (Kayıt-Giriş Ekranı) Düzenleme

Genelde bu yazıları kendi sitemi düzenlerken yazıyorum, eğer kullandığım değiştirdiğim bir şey oluyorsa bunu hem kendime not amaçlı hem de aynı şeyleri yapmak isteyenlere destek amaçlı blogumda yayınlıyorum.

WooCommerce Kayıt-Giriş Ekranı Düzenleme

Bahsettiğim şey sitenize gelen kişilerin panellerine daha rahat erişmesi için gerekli olduğun düşündüğüm bir özellik. Aslında çok önemli değil ama yol gösterici olsun diye gösteriyorum.

Yapacağınız düzenleme ile elde edeceğiniz şey bu:

Bunu nasıl yapıyoruz?

Geçen seferki eklentiden kurmanız gerekiyor:

My Custom Functions eklentisini kurun ve etkinleştirin. Daha sonra Ayarlar > PHP Inserter kısmına gelin ve şu kodu yapıştırın.

https://egebs.com/woocommerce-adres-kargo-alanlarini-kaldirma-eklentisiz/

Daha sonra Ayarlar > PHP Inserter alanına gidiyoruz ve aşağıdaki kodu, diğer kodların hemen altına veya ilk defa kuruyorsanız o bembeyaz kutucuğa yapıştırıyoruz.

/**
 * @snippet      Hesabım sayfasına ekstra bilgi kutucukları.
 */
 
add_action( 'woocommerce_login_form_start','bbloomer_add_login_text' );
 
function bbloomer_add_login_text() {
   echo '<h3 class="bb-login-subtitle">Kayıtlı Müşteriler</h3><p class="bb-login-description">Eğer sitemizden bir şey satın aldıysanız, ödeme sırasında bir hesap oluşturdunuz. O eposta ve şifre bilgisiyle giriş yapabilir, satın aldıklarınıza ulaşabilirsiniz.</p>';
}
 
add_action( 'woocommerce_register_form_start','bbloomer_add_reg_text' );
 
function bbloomer_add_reg_text() {
   echo '<h3 class="bb-register-subtitle">Yeni Müşteriler</h3><p class="bb-register-description">Kayıt olarak, ödeme işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz. Sitemize kayıt olunca satın aldığınız şeyleri Siparişlerim panelinden görebilirsiniz veya bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.</p>';
}

Sonrasında kaydet diyoruz ve aktif değilse sağ üstten ON | OFF ayarlarını ON yapıyoruz.

Başka yapacağınız bir şey kalmıyor. Test etmek için WooCommerce‘in oluşturduğu Hesabım sayfasına gizli sekmeden girip bakabilirsiniz.

Yorum Yap